Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Moskitiera – skuteczna ochrona okien przed owadami

Coraz wyższa temperatura na zewnątrz, dłuższe i słoneczne dni zachęcają do uchylania okien i drzwi, aby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza i dobre samopoczucie domowników. Otwarte okna stanowią jednak dla owadów idealne zaproszenie do naszych domów. Jaka jest skuteczna ochrona okien przed owadami?

Jest wiele proponowanych sposobów, które mają pomóc w poradzeniu sobie z owadami – od preparatów chemicznych, po świece zapachowe i rośliny. Jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań jest zainstalowanie moskitiery, dzięki której każdy dom może przerodzić się w oazę spokoju.
Moskitiery to funkcjonalne i estetyczne osłony okien i drzwi wykonane z gęstej siatki, chroniące wnętrza budynku przed owadami. Innowacyjne modele wykonane są z lekkiego i cienkiego włókna szklanego oraz pokryte są warstwą PCV, co zapewnia im bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość i takie rozwiązanie to pewna ochrona okien przed owadami. Moskitiera sprawdza się rewelacyjnie nie tylko w domu, ale również w przypadku przyczep kempingowych i domków holenderskich.

Dobrze dobrana moskitiera:

  • Chroni przed ukąszeniami
  • Zapewnia spokojny sen
  • Zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii
Na rynku obecnie dostępnych jest wiele modeli, różniących się głównie sposobem montażu, wyglądem oraz tym, w jaki sposób moskitiery są otwierane lub zamykane.

Moskitiery okienne ramkowe

Decydując się na zakup moskitiery z ramą, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość zastosowanych materiałów, a przede wszystkim profili. Ramki stanowią główny fundament całej konstrukcji i zapewniają stabilność i wytrzymałość, a przy tym pozwalają na szybki i prosty montaż produktu. Moskitiera ramkowa to zwykle ochronna siatka o prostej konstrukcji, a przy tym o minimalistycznym i estetycznym wyglądzie. Wykonana np. z włókna szklanego i pokryta PCV jest odporna na działanie warunków atmosferycznych.

Moskitiery okienne rolowane

Moskitiery rolowane znane również jako moskitiery zwijane nie ograniczają widoczności, a wizualnie stanowią integralną część okna, nie niszcząc jego konstrukcji. Dodatkowo chronią nasze okna nie tylko przed owadami, ale także przed pyłkami czy kurzem. Ten rodzaj zabezpieczenia świetnie sprawdza się także w przypadku okien dachowych.
Moskitiery rolowane występują w wersji poziomej lub pionowej.  Wersja pionowa stosowana jest najczęściej do okien, gdy chcemy uzyskać możliwość szybkiego dostępu na zewnątrz. Moskitiery poziomie stanowią idealne rozwiązanie dla okien balkonowych lub tarasowych, gdzie nie ma możliwości zastosowania standardowych moskitier drzwiowych na zawiasach.

Moskitiery plisowane

Coraz częściej wybierane przez domowych użytkowników są moskitiery plisowane, które składają się w harmonijkę. Ich nietypowa forma to nie tylko skuteczna ochrona okien przed owadami, ale również niezwykle zjawiskowa prezentacja. To idealne rozwiązanie dla niewielkich okien czy wnęk.
Moskitiery idealne dla alergików
W ofercie możemy znaleźć także moskitiery, które mogą przynieść ogromną ulgę dla alergików z lekkimi i średnimi objawami. Moskitiery antyalergiczne dzięki skutecznemu filtrowaniu to ochrona okien przed owadami i łagodzenie kataru siennego czy innych dolegliwości. Filtr antyalergiczny można łatwo zamontować, a także zdemontować bez pozostawiania śladu.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie