Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Jak dobrać kolor okien do domu?

Jeśli stoicie przed wyborem koloru okien, które mają być odpowiednio dopasowane do elewacji i otoczenia, to ten artykuł jest dla Was. Omówimy, na co zwrócić uwagę, aby kolor okien idealnie komponował się z resztą domu.

Kolorystyka elewacji jest ważnym elementem domu

Kolor elewacji jest bardzo ważny podczas wyboru koloru stolarki okiennej, dlatego kolor okien powinien być spójny z elewacją. Okna powinny być w tym samym kolorze co: drzwi oraz brama garażowa. Wszystko musi stanowić jedną spójność, więc kolory nie mogą się ze sobą gryźć. W 2021 roku kolorem, który był bardzo często wykorzystywany w budownictwie, był to kolor antracytowy. Ten właśnie kolor świetnie również sprawdza się w stolarce okiennej. Jeśli planujecie mieć białą elewację domu, to wybór ciemnych ramy okien będzie idealnym połączeniem. Ważną kwestią przed wyborem koloru elewacji jest otoczenie. Trzeba pamiętać o tym, że montaż ciemnych okien przy bardzo ruchliwej drodze może nieść za sobą fatalny efekt. Nasz kolor okien, będą zwracać swoją uwagę, ale to przez kurz, który będzie osiadał na nich. Dlatego otoczenie jest równie ważne podczas wyboru koloru elewacji, a decydując się na dany kolor okien warto je brać pod uwagę. Warto również skorzystać z rady eksperta np. z architekta, który podczas projektowania naszego wymarzonego miejsca wybierze odpowiedni kolor okien dopasowany do naszego domu.

Kolor okien wewnątrz jest równie ważne

Jeśli w naszym wnętrzu stawiamy na nowoczesny styl to wówczas czarne i szare okna będą stanowić idealne dopełnienie naszego wnętrza. Coraz chętniej w procesie projektowania wykorzystujemy minimalistyczne rozwiązania, które dzięki swojej prostocie oraz dobremu rozwiązaniu wykorzystują w pełni przestrzeń, a ich przydatność jest kluczowa. Jeśli w naszym wnętrzu przewidujemy ściany pokryte cegłą lub drewniane elementy (styl klasyczny) to postawmy na okna z imitacją drewna. Takie okna będą jak najbardziej pasować właśnie w tym stylu, gdzie występuje ceglana ściana lub drewniane meble. W niewielkich wnętrzach głównym kolorem powinny stanowić jasne barwy. Biel to kolor jasny, który jest wykorzystywany w stolarce okiennej. Wykorzystywanie jasnych kolorów wewnątrz małych pomieszczeń pomaga przy powiększeniu wizualizacji pomieszczenia, w takim pomieszczeniu będziemy bardziej czuli się komfortowo.

Kolor okien a pokrycie dachowe

W nowoczesnym budownictwie wykorzystujemy ciemne i jasne kolory, które są wykorzystywane na elewacjach i pokryciach dachowych. Ciemne kolory, w tym kolor antracytowy, który często był wykorzystywany na pokryciach w latach 2019-2021. Nic nie wskazuje na to, że w tym roku przestanie być wykorzystywany. Taki kontrastowy kolor okien i dachu dodaje elegancji. Jasne barwy połączone z mocnym kontrastem, wprowadzają nasz projekt na poziom, w którym występuje elegancja, jak i dobry styl. Jasne elewacje, a zarazem ciemne ramy okienne, drzwi, bramy garażowe i pokrycia dachowe w ciemnych kolorach, tworzą jedną spójność. Tak wyglądający dom przyciągnie uwagę niejednej osoby, które akurat będzie przechodzić obok niego. Jeśli nasze pokrycie dachowe ma być klasyczne, gdzie głównym kolorem jest czerwień, to wybierzmy okna białe lub w zależności od elewacji okna w imitacji drewna (okna PVC).

Na co należy zwrócić uwagę dobierając kolor okien?

Przed podjęciem decyzji o kolorze okien warto zastanowić się nad:

  1. Jaki kolor będzie miała nasza elewacja zewnętrza?
  2. Który styl będzie panował w naszym wnętrzu?
  3. Dlaczego akurat taki kolor pokrycia dachowego?
  4. Jakie jest otoczenie wokół domu?

Na stronie firmy AdamS został przygotowany konfigurator koloru okien, który pomoże przy wyborze odpowiedniego koloru okien. Program umożliwia wybór spośród dostępnych domów, wygląd ściany frontowej oraz projekt wnętrza. Możemy wybrać odpowiedni kolor elewacji, pokrycie dachowe oraz zaprojektować wnętrze, wszystko po to, aby dokonać najlepszego wyboru z dostępnych kolorów okien. Każdy projekt możemy zapisać w wersji PDF, aby móc później wykorzystać zebrane materiały podczas projektowania domu.

Jeśli potrafimy odpowiedzieć na powyższe pytania, to wybór koloru, który będzie idealnie pasować do naszego domu, nie będzie stanowić problemu. Dlatego, jeśli potraficie wybrać odpowiedni kolor okien, to zapraszamy do skorzystania z promocji na drzwi tarasowe HST i SMART SLIDE. Zapraszamy na www.adams.com.pl

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie