Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Czy duże przeszklenia są bezpieczne?

Trend architektoniczny, jakim jest projektowanie budynków z dużymi, wręcz bardzo dużymi oknami, nie tylko nie przemija, ale jest coraz mocniejszy. A to dzięki wciąż udoskonalanym technologiom produkcji okien. Zarówno profile okienne, jak i pakiety szybowe są przygotowane na konstrukcje wielkogabarytowe. Przeszklenie tarasowe o powierzchni 10 m2 nie jest już niczym niezwykłym. Jednak ważne, by były to okna z szybami bezpiecznymi.

Duże okna - duże przeszklenia

Duże okna sprawiają, że pomieszczenia są jaśniejsze, wypełnione światłem dziennym. Dają też wrażenie przestrzeni, połączenia wnętrz z otaczającą zielenią. Zastanawiacie się, czy warto zainwestować w duże okna? Warto, bowiem to nie tylko efektowne rozwiązanie architektoniczne, ale i zysk na ogrzewaniu w zimie (pod warunkiem zainstalowania ich od południowej strony). Duże przeszklenia wykorzystują energię słoneczną do ogrzania domu, dzięki czemu maleją rachunki za energię.

Duże okna - bezpieczeństwo

Jeśli obawiacie się, czy duże okna są bezpieczne, czy nie pękną, grożąc wypadkiem, to zadbajcie, by były wykonane z szyb hartowanych. Szyba hartowana ma podwyższoną odporność na uderzenia mechaniczne, w związku z tym jest polecana do dużych witryn oraz tarasowych drzwi podnoszono-przesuwnych. Szkło hartowane bardzo trudno zbić – jest ono 7-krotnie mocniejsze od zwykłego szkła. Jest też odporne na szok termiczny, dzięki czemu nie pęknie pod wpływem punktowego przegrzania, jak to może mieć miejsce przy standardowym szkle.  Jeżeli szyba hartowana jednak ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu, to rozpada się na drobne, niekaleczące kawałki. Przy dużych drzwiach tarasowych warto zainwestować w bezpieczne szyby. Szczególnie, gdy w domu mieszkają małe dzieci.

Najnowsze wpisy

Siųsti užklausą

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie