Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Aranżacja okna kuchennego – praktycznie czy modnie?

Dekoracje okien to sposób na niedrogą zmianę klimatu w naszych czterech kątach. Rolety i żaluzję gwarantują nam intymność i dają ochronę przed zbyt dużą dawką promieni słonecznych. Zaś firany i zasłony nadają naszemu wnętrzu nieco romantycznego stylu. Na co postawić w przypadku okna kuchennego, gdzie ogromne znaczenie ma funkcjonalność? Czy istnieje rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i stylowe? Przeczytajcie nasz poradnik, a dowiecie się, jak zaaranżować okno w Waszej kuchni.

Kuchnia to serce domu, miejsce rodzinnych spotkań, przestrzeń, gdzie chcemy czuć się swobodnie i komfortowo. Modowe trendy dotyczą również tej strefy naszego domu, ale planując aranżacje naszej kuchni, nie możemy zapominać o jej funkcjonalności, która ma ogromne znaczenie. Jak zatem zaaranżować kuchenne okno?

W przypadku małej kuchni, lub kiedy przy oknie znajduje się blat kuchenny, a domownicy często gotują musimy się liczyć z częstymi zabrudzeniami firanek czy zasłon. To opcja mało praktyczna. Warto wtedy zastanowić się nad roletami lub żaluzjami, które będzie można po prostu przetrzeć mokrą szmatką. Będzie to rozwiązanie praktyczne a także modne. Coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach kuchni prym wiodą minimalistyczne dekoracje okien. Stylizację okna warto też dostosować do charakteru całej kuchni.

Jeśli jesteśmy posiadaczami kuchni o tradycyjnym wystroju najlepiej postawić na ozdobne zasłony, zazdrostki czy firany. Najlepiej wybrać jeden dominujący styl firan, obrusów i pokrowców na krzesła. Firany będą przepuszczać sporo światła, a z drugiej strony nie dadzą nam całkowitej prywatności i trzeba będzie je dość często parać. Jeśli jesteśmy romantycznymi duszami, to nie warto się zrażać i dodatkowo urozmaicić tę opcję fantazyjnymi upięciami.

Zasłony będą idealnie pasować do dużych przestrzeni i stylu retro. Możemy je upiąć, a także w zależności od potrzeby zasłonić część lub całe okno. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła.

Najmniej kłopotliwe w użytkowaniu są rolety i żaluzje. Dobrym materiałem jest poliester, który możemy wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki. Wybierając te z tkaniny zwróćcie uwagę, czy łatwo się je zdejmuje do prania. Nie zapominajcie też o stopniu zaciemnienia.

Jak sami widzicie, w kwestii aranżacji kuchennego okna mamy spory wybór. Wszytko zależy od naszych gustów i potrzeb. Pamiętajcie, że w kuchni spędzamy sporo czasu, więc warto nadać jej odpowiedni charakter i sprawić sobie tym radość.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie