Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Okna Passiv-line PLUS zdają egzamin

Okna linii Passiv-line PLUS powstały z myślą o rozwijającym się rynku budownictwa energooszczędnego.

Wielokrotne badania laboratoryjne potwierdzają, że w zakresie wymagań, co do wartości współczynnika przenikania ciepła Uwmax już dzisiaj spełniają wymogi, które na polskim rynku budowlanym wejdą na dobre w życie dopiero w roku 2020.

Jednak o najwyższej wartości użytkowej okien nie przesądzają wyłącznie wybitne właściwości w zakresie przenikalności cieplnej. Najlepsze okna muszą być również doskonale szczelne i wytrzymałe. Aby potwierdzić najwyższą wartość użytkową okien Passiv-line PLUS firma AdamS zdecydowała się poddać je najsurowszemu możliwemu egzaminowi technicznemu jakim są obecnie badania organizowane przez vortal Oknotest.pl w ramach programu jakości Pro Quality. Okno zakupione przez Organizatora w sieci sprzedaży poddane zostało sekwencji 24 następujących po sobie badań wielu właściwości użytkowych. Trzeba dodać, badań często wykraczających daleko poza zakres obowiązujących norm.

W czasie tego nietypowego i rygorystycznego  testu jakości i wytrzymałości okien Passiv-line PLUS aż siedmiokrotnie sprawdzano szczelność powietrzną i wodoszczelność badanej próbki. Podgrzewano ją do temepratury +75°C i schładzano, a skrzydła okienne były ręcznie otwierane, zamykane i uchylane ponad 10.000 razy oraz obciążane siłami działającymi w ich płaszczyźnie przekraczającymi wartość 80 kg. Pełny cykl badań zakończył się 29 sierpnia 2014 roku. Już wiemy, że Passiv-line PLUS egzamin zaliczył. Na jaką ocenę? O tym napiszemy po otrzymaniu od Oknotest.pl pełnego sprawozdania z badań.

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie