Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

Wnętrza w stylu japandi

Dziś w artykule dowiecie się, w jaki sposób stworzyć idealne wnętrze w stylu japandi. Poniżej przeczytacie skąd, pojawił się ten styl w architekturze wnętrz i gdzie są jego korzenie. 

Skąd pochodzi ten styl i co oznacza?

Japandi zyskał swoją popularność w Szwecji oraz w Tokyo w Japonii w listopadzie 2019 roku (dane pochodzą z google trends). Styl wzbudził duże zainteresowanie w jednym momencie. Natomiast styl japandi dopiero teraz nabiera większego zainteresowania w Polsce, dlatego to dobry czas, aby przyglądać się temu stylowi. Pojawia się określenia, że Japandi to nie tylko styl wnętrza, a wręcz filozofia życia. Określenie powstało z połączenia dwóch stylów, japońskiego oraz skandynawskiego. W ten sposób za pomocą dwóch słów Japan i Skandi został stworzony nowy styl Japandi. Japonia to kraj kwitnącej wiśni, dlatego we wnętrzach panuje styl stonowany oraz są wykorzystane neutralne barwy. Skandynawowie mają wielkie zamiłowanie do naturalnych surowców i stonowanych barw, uwielbiają prostotę i minimalizm. Jeśli przyjrzymy się japońskiej filozofii życia wabi-sabi, który był systemem wartości oznaczającym, aby doceniać to co w życiu skromne, proste i dalekie od perfekcji. Połączenie japońskiego minimalizmu ze skandynawską funkcjonalnością przynosi niesamowity styl.

Jakie kolory zastosować we wnętrzach

Kolory, które panują w tym stylu to stonowane barwy, które bardzo często powiązane są z naturą. Styl japandi nie toleruje jaskrawych tonów, więc nie zobaczymy tutaj kolorystycznych oderwań. Postawmy maksymalnie na wybór trzech kolorów, które wykorzystamy w naszym wnętrzu. Wybierzmy spośród: beż, szarość, czerń oraz zbliżone kolory ziemi. 

Drewniane meble idealnie sprawdzą się tutaj

Skandynawskie meble są zrobione z jasnego, surowego drewna, natomiast  japońskie są wykonane z eleganckich linii oraz z ciemnych gatunków drewna.

Jeśli w naszym wnętrzu połączymy meble z tych dwóch gatunków to w nasze wnętrze będzie o wiele ciekawsze. Postawmy na proste linie i harmonijne formy w drewnianych meblach. 

Wykorzystaj: proste i efektywne akcesoria

Mowa oczywiście o akcesoriach efektywnych i funkcjonalnych, które powinniśmy wykorzystać. Styl skandynawski ma wiele wygodnych dodatków takich jak duże poduszki, miękkie pledy na kanapę czy plecione dywany. W stylu japońskim znajdziemy wiele funkcjonalnych dodatków, które nadadzą jeszcze bardziej funkcjonalny wygląd naszego wnętrza. Połączenie wygody oraz funkcjonalnych rozwiązań jeszcze bardziej będzie sprzyjać, na naszym lepszym samopoczuciu spędzonym w domu.

DOM POWINIEN BYĆ TWOIM SCHRONIENIEM, DLATEGO WAŻNE JEST, ABY CZUĆ SIĘ ZAWSZE W NIM KOMFORTOWO I BEZPIECZNIE

Jak urządzić wnętrze?

Jeśli chcemy stworzyć wnętrze w tym stylu, to nie używajmy, zbyt wielu ozdób, na których będzie zbierał się kurz. Śmiało postawmy na drewniane meble i ozdoby, które możemy umieścić np.: na ścianie. Japończycy stawiają bardzo na życie w zgodzie z naturą. Dlatego warto zwrócić uwagę na wykorzystywane meble, aby posłużyły nam na wiele lat. Drewno, bambus, szkło, wiklina, len czy gruby splot śmiało możemy wykorzystać podczas urządzania naszego wnętrza. Dodatkowo jako dekoracje mogą posłużyć nam dekoracyjna ceramika czy minimalistyczne wazony z roślinami.  

Trzeba podkreślić, że ważne jest również odpowiednie oświetlenie w naszym wnętrzu. Zastosowanie dużych przeszkleń pomoże nam, aby do naszego wnętrza wpadało więcej naturalnego światła. To wszystko wynika z powodu, że kraje skandynawskie mają niedobór światła, jest to związane z ich szerokością geograficzną. Ciekawostką jest to, że właśnie ze Szwecji oraz Dani pochodzi wielu wspaniałych projektantów lamp. Jednym z nich to: Verner Panton. 

Kto odnajdzie się w tym stylu

Na pewno osoby, które uwielbiają prostotę i przydatność przedmiotów, które są w domu. To również osoby, które kochają bliski kontakt z naturą i ważne jest dla nich środowisko, które ich otacza. Jeśli lubisz we wnętrzach stonowane barwy, które wprowadzają harmonię i stawiasz na minimalizm to wykorzystanie w projekcie stylu japandi powinien spełniać Twoje oczekiwania. 

A poniżej prezentujemy Wam wnętrza właśnie w tym stylu: 

Najnowsze wpisy

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie