Zadzwoń do nas:

+48 89 741 32 48

Pracujemy w godzinach:

Pn-Pt - 8:00 - 16:00

To niesamowite! Co się stanie, kiedy firmę zaleją zamówienia od klientów poszukujących okien pasywnych (przypominamy, że okno pasywne musi mieć współczynnik U ? 0,8 W/m2K) do normalnych, dobrych i energooszczędnych domów i mieszkań. Firma AdamS odpowiada, że jest do tego przygotowana.

Czy wyobrażacie sobie Państwo, jakim hitem w kraju i zagranicą może się stać takie okno? Klienci będą zachwyceni a oto nam zawsze powinno chodzić. My w portalu Infookno.pl mamy obowiązek i przyjemność o takich nowościach pisać.
Warto dodać, że druga linia okien pod marką Therm-Line przeznaczona dla innej grupy klientów, poszukujących okien do bloków i skromniejszych domów uzyskała współczynnik U=1,2 W/m2K z normalną szybą termoizolacyjną jednokomorową, z argonem jako wypełnieniem.
Jednym słowem bezkonkurencyjne na rynku, tzn. pod warunkiem, że cena będzie tak dobra (czytaj niska) jak współczynniki, które okna uzyskują.
Rzeczywistość przerosła również nasze oczekiwania co do rynku, a mianowicie jest szansa, że standardem wkrótce będą okna o współczynniku 1,2, a w wielu wypadkach te lepsze domy i mieszkania będą miały okna 0.8!!! NIEWIARYGODNE? Chyba jednak trzeba się do takiej myśli przyzwyczajać.
Dręczy nas tylko pytanie, czy te nowości, chociaż rewelacyjne z punktu widzenia technologii i fizyki cieplnej będą miały przystępną cenę, np. 900 zł za okno 1.5×1.5 m? Pan Adam Pędzich z firmy AdamS zapewnia, że będzie jeszcze lepiej, przekonamy się, gdy spłyną pierwsze zamówienia do firmy, a jest to kwestia najbliższych tygodni.

Pozwalamy sobie przypomnieć cytat z krótkiego wywiadu sprzed kilku tygodni z Panem Henrykiem Pędzichem, oto on:
„Dążymy do tego żeby okno, całe okno miało współczynnik U=1.1 ze standardową szybą jednokomorową i 0,8 dla okna z szybą dwukomorową, jesteśmy blisko, bardzo blisko A cena? To największa amunicja firmy, cena będzie bowiem bardzo przystępna, można nawet rzec, że okna będą tanie.” Tyle właściciel firmy AdamS.

Obecny na VII Forum w roli konsultanta i panelisty architekt Miłosz Lipiński z Domów Energooszczędnych L. i B. Lipińscy z Wrocławia (przypominamy, że ta pracownia pierwsza zaprojektowała i zrealizowała dom pasywny w Polsce) przyznał, że gdyby ceny okien i drzwi zewnętrznych do domów pasywnych zbliżyły się do cen dobrego standardowego okna czy drzwi, to byłby to wielki przełom. Wspomniał również, że zastosowanie takich okien we wszystkich domach wzrosłoby lawinowo.
Pożyjemy, zobaczymy, ale firmie AdamS życzymy spełnienia obietnic i wyprodukowania przynajmniej 1,000,000 takich okien, żeby żyło się energooszczędniej, w kraju i za granicą.

Send an Inquiry

Wyślij zapytanie

Wyślij zapytanie